Przypomnijmy, że zgodnie z art. 6a ust. 3 Pgik zadania marszałków województw i starostów – jako organów administracji geodezyjnej i kartograficznej – są zadaniami z zakresu administracji rządowej.
Dlatego też zapytaliśmy GUGiK, czy po nowym modelu finansowania dla szczebla powiatowego powstanie nowy model dla szczebla wojewódzkiego.
W mailu z 28 maja br. urząd wyjaśnił nam, że odpowiedź na to pytanie pozostaje we właściwości Ministra Finansów i Gospodarki, i zasugerował zwrócenie się bezpośrednio do właściwego resortu.
Jak tylko uda nam się uzyskać informacje z ministerstwa, poinformujemy o tym na Geoforum.pl.