W odpowiedzi z 2 czerwca br. Wydział Prasowy MRiT podał nam, że prace dotyczące koncepcji utworzenia centralnego systemu teleinformatycznego do prowadzenia PZGiK są na etapie uzgodnień wewnątrzresortowych. Dalej zaś zaznaczył, że wszelkie dokumenty wypracowane w ramach tych prac mają charakter dokumentów wewnętrznych, w związku z czym informacje w nich zawarte nie podlegają udostępnianiu i rozpowszechnianiu.
Ministerstwo przyznało też, że „na obecnym etapie prac jest zbyt wcześnie, aby określić koszty związane z funkcjonowaniem systemu teleinformatycznego”.